Apie 2018-10-29T17:54:10+00:00

Apie pasikeitimus

Pagrindinių mokesčių pakeitimai buvo įtvirtinti trejiems ateinantiems metams (2019-2021 m.) – tokiu būdu mokesčių sistema taps prognozuojama, stabili ir aiški. Konkurencinga mokestinė aplinka ir suteiktas mokesčių tikrumas sudarys palankias sąlygas verslui ir skatins investicijas Lietuvoje.

2019-2021 m. toliau mažės darbo jėgos mokesčiai, ypač vidutines pajamas gaunantiesiems asmenims. Bus nuosekliai didinamas ir išplėstas neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) taikymas iki 2 vidutinių darbo užmokesčių (VDU). Numatoma, kad 2021 m. darbo jėgos apmokestinimas Lietuvoje bus konkurencingiausias tarp Baltijos valstybių, taip skatinant investuoti į darbo vietų kūrimą Lietuvoje.

Siekiant mažinti šešėlį nuo 2019 m. bus sudaroma galimybė susimokėti „pamirštus“ mokesčius be baudų ir delspinigių per 6 mėnesių laikotarpį, o legaliai veikiančios ir mokesčius mokančios įmonės turės geresnes sąlygas dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, gauti bankų finansavimą. Nuo kitų metų išmokų įsidarbinus mokėjimas bus pratęstas iki 12 mėn., o gyventojai, įsigiję automobilių, pastatų remonto ir vaikų priežiūros paslaugas, galės susimažinti savo apmokestinamąsias pajamas – susigrąžinti dalį už paslaugas sumokėto GPM.

Pensijų kaupimo pertvarkos paskirtis – užtikrinti ilgalaikį pensijų sistemos stabilumą ir tinkamai pasiruošti „demografinei duobei“, kai reikšmingai paūgės senyvo amžiaus žmonių skaičius, tačiau dirbančiųjų kiekis išliks toks pat ar bus maženis nei  šiuo metu.

Atnaujinta pensijų kaupimo sistema pasižymi keliais privalumais. Pirmiausia, antroji pakopa atskiriama nuo pirmosios, todėl kaupiantys dirbantieji sukaups priedą prie „Sodros“ pensijos, o pastaroji dėl kaupimo nemažės. Antra, jauniems dirbantiesiems kas trejus metus iki 40 metų bus primenama apie kaupimą: jie bus įtraukiami į sistemą su galimybe atsisakyti kaupti. Trečia, dirbančiuosius valstybė skatins kiekvienam pervesdama po 1,5 proc. dydžio įmoką nuo šalies vidutinio darbo užmokesčio. Ketvirta, bet kuriam žmogui sudaromos sąlygos kaupti daugiau nei numatyti 3 proc. nuo darbo užmokesčio. Skatinti darbuotojus prisidėdami prie jų pensijų kaupimo galės ir darbdaviai.

Pertvarkant kaupimą didelis dėmesys skirtas ir visos pensijų kaupimo sistemos efektyvumui: nutarta palaipsniui mažinti pensijų fondų astskaitymus, o pensijų pensijų kaupimo bendrovės turės įdiegti gyvenimo ciklo fondus, kurie užtikrins didesnę naudą gyventojams senatvėje.

Kampanija „KIEK“ – tai bendras Finansų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, „Sodros“ bei Valstybinės mokesčių inspekcijos projektas, kurios metu visuomenei įvairiais būdais pateikiama informacija apie nuo 2019 m. įsigaliosiančias mokesčių ir pensijų reformas.

 Šioje svetainėje rasite visą naujausią informaciją – aktualiausias mokesčių ir pensijų reformų naujienas, dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakymus į juos, informaciją apie rengiamus seminarus mokesčių ar pensijų klausimais, pajamų skaičiuoklę, o nuo kitų metų – ir pensijos skaičiuoklę, kuri padės žmonėms pasirinkti jiems geriausiai tinkantį variantą.